top of page

Хто здоровий і сміється, все тому тоді вдається!

Тишкова Альона Григорівна

Посада - старша медична сестра

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І категорії"

Освіта - середня спеціальна

Стаж роботи - 5 років

Жабчик Леся Анатоліївна

Посада - медична сестра

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст"

Освіта - середня спеціальна

Графік роботи

консультативного пункту:

Вівторок - 15:00 - 16:00

Четвер - 15:00 - 16:00

Медичне обслуговування дітей в ДНЗ

Медичне забезпечення вихованців дитячих дошкільних освітніх установ здійснюють середній медичний персонал, що складається в штаті ДНЗ, які поряд з адміністрацією установи несуть відповідальність за здоров'я, фізичний розвиток дітей, проведення лікувально-профілактичних заходів, дотримання санітарно-гігієнічних норм , режиму дня і якості харчування.
Щоденна робота з підтримки здоров'я дітей в ДНЗ складається з періодичного особистого контролю за санітарно-протиепідемічним режимом, гігієнічними і  заходами, огляду всіх дітей, розподіл дітей за групами з призначенням їм режиму дня з урахуванням віку і здоров'я, своєчасного проведення профілактичних щеплень, контролю харчування зі складанням та впровадженням 10-денного меню, індивідуального для різних груп дітей з урахуванням здоров'я і віку, ведення освітніх програм для батьків.


                                             Примітка: 


Медична допомога дошкільникам безпосередньо в освітній установі здійснюється середнім медичним персоналом, які мають спеціальну підготовку з організації профілактичної та оздоровчої роботи. 
• Диспансерне спостереження за дітьми. що мають хронічні захворювання. здійснюється лікувально-профілактичним закладом. 
• Медичне забезпечення дітей здійснюється за діючими нормативними документами.

• Медичні працівники спільно з педагогічним колективом беруть безпосередню участь у заходах з охорони здоров'я дітей. 
• Медичні працівники відповідають за  медичним забезпеченням дітей в організованих колективах, можуть залучатися до участі у проведенні літньої оздоровчої компанії. в т.ч. з виїздом у заміські установи. 

  1. Медична сестра спостерігає за чистотою, тишею і порядком у приміщеннях;

  2.  навчає дітей та їх батьків правилам особистої гігієни;

  3. Стежить за харчуванням дітей;

  4. Бере участь у санітарно-просвітницькій роботі;

  5. В обов'язки медичної сестри входить контроль за харчуванням дітей;

  6.  

  7.  Контроль за продуктами та їх правильним зберіганням;

  8. Медична сестра відповідає за зразкове утримання медичного пункту: справний стан медичного і господарського інвентарю;

  9. Дотримується правил зберігання лікарських засобів;

  10.  

  11. перев'язувальні матеріали та предмети догляду за дітьми;Становить вимоги на лікарські засоби, 

  12. Медична сестра оформляє документи до установи дітей, проводить огляд шкіри і волосистої частини голови дитини для виключення інфекційних захворювань та педикульозу;

  13. В її обов'язки входить ознайомлення  дітей та батьків з правилами внутрішнього розпорядку, режимом дня та правилами особистої гігієни. 

Упровадження розпорядку дня та санітарно-гігієнічного режиму вдома

October 16, 2016

Вступ до дошкільного закладу, як правило, супроводжується психологічним дискомфортом для малюка. Це пов'язано не тільки із зміною добре знайомого родинного оточення на незвичне, а й з необхідністю звикати до нового розпорядку дня. Аби уникнути зайвих стресів у дитини та пом'якшити процес адаптації, батькам слід заздалегідь готувати дитину до відвідування дошкільного закладу.

Медичне обслуговування дітей в ДНЗ

October 16, 2016

Медичне забезпечення вихованців дитячих дошкільних освітніх установ здійснюють середній медичний персонал, що складається в штаті ДНЗ, які поряд з адміністрацією установи несуть відповідальність за здоров'я, фізичний розвиток дітей, проведення лікувально-профілактичних заходів, дотримання санітарно-гігієнічних норм , режиму дня і якості харчування.

 

Профілактика та лікування ГРВІ у дітей

October 16, 2016

Основні принципи лікування дітей з ГРВІ:

- застосування етіотропних, противірусних препаратів, індукторів інтерферонів;

Please reload

Пам’ятка з попередження дитячого травматизму та охорони здоров’я в зимовий період

December 08, 2016

Пам’ятайте: безпечним є лід, товщина якого не менше 15 см. Такий лід утворюється лише після тривалих морозів. Міцний лід має синюватий або зеленуватий відтінок. Лід білого або жовтого кольору менш міцний. Такий лід трапляється біля берега, заростей очерета та під снігом.

Рекомендації щодо харчування дітей удома

May 09, 2017

Рекомендації

щодо харчування дітей удома

Цікаві та корисні страви

Суфле творожно – морквяне

May 28, 2023

Please reload

Харчування дітей у дошкільному навчальному закладі №9 «Росинка»

здійснюється відповідно до:

Закону України "Про освіту" (зі змінами, ст. 25)

Закону України "Про дошкільну освіту" (зі змінами, ст. 35)

Закону України " Про охорону дитинства"

Закону України "Про молоко та молочні продукти"

Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.04 №1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах"

Спільних наказів МОЗ України, МОН України від 01.06.2005 №242/329 "Про затвердження Порядку організації Харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах"
від17.04.2006 №298/227 "Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах" (зі змінами, внесеними згідно з наказом освіти і науки, молоді та спорту від 26.02.2013 №202/165)

Наказу МОЗ України від 24.03.2016 №234 "Про затвердження санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів"

Раціональне харчування - найважливіша умова збереження життя й здоров'я людини.

Дитячий організм відрізняється від дорослого швидким розвитком, формуванням і становленням структури багатьох органів і систем. Раціональний режим харчування, його збалансованість раціону є основними умовами для підвищення опору дитячого організму до захворювань, для нормального росту і розвитку дітей, які виховуються в дошкільному навчальному закладі.

Відповідно до штатного розпису харчоблок дошкільного навчального закладу укомплектований кваліфікованими кадрами:
шеф-кухар – Магрело Ірина Леонідівна
кухар – Сергійчук Маїна Яківна

Кухар- Переверзєва Тетяна Сергіївна
комірник – Діденко Оксана Володимирівна
підсобний робітник – Вороніна Оксана Мартинівна

підсобний робітник- Цицюра Тетяна Володимирівна

У закладі встановлено триразове збалансоване харчування, в літній оздоровчий період вводиться додатковий сніданок, під час якого діти споживають соки, фрукти.

Дошкільний навчальний заклад забезпечується продуктами харчування відповідно до перспективних і поточних заявок, проводиться контроль виконання заявок постачальниками: своєчасність завезення продуктів, їхня якість, наявність супроводжуючих документів.

Вичача страв страв помічниками вихователів на групи проводиться відповідно до графіку видачі іжі та у відповідному одязі, посуду з відповідним маркуванням.

Розподіл їжі за калорійністю протягом дня становить :

- Сніданок 25%;

- Обід 35%;

- Вечеря 20%;

Тривалість сніданку і вечері по 20 хв., обід 25-30 хв.

Орієнтовний об'єм готових страв та окремих продуктів для дітей різних вікових груп (у грамах) згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах

Орієнтовний об'єм страв та окремих продуктів для різних вікових груп

У дошкільному навчальному закладі ведеться планомірна робота щодо формування навичок культури харчування дошкільнят згідно програмових вимог. За кожною дитиною закріплене згідно її зросту постійне місце за столом. Перед кожним прийомом їжі стіл сервірується згідно меню.
Дошкільників вихователі вчать сідати за столи охайними, з вимитими руками, користуватися столовими приборами. 
Починаючи з молодшого дошкільного віку по групах організовано чергування по сервіруванню столів і прибиранню посуду з використанням санітарного одягу (фартушки, косинки).

Питання раціонального харчування дітей постійно включаються у тематику батьківських зборів, консультацій для батьків, висвітлюються у інформаційних куточках. Для правильної організації харчування дітей вдома батьки повинні знати режим і специфіку харчування дітей у дошкільному навчальному закладі, тому щодня в інформаційних куточках дошкільного навчального закладу та групах вивішується меню із зазначенням виходу страв.

Для частування дітей у дні народження, інші свята можна використовувати приготовлені у закладі пиріг, пиріжки або принесені батьками фрукти, печиво (промислового виробництва). З метою попередження захворюваності гострими кишковими інфекціями та харчових отруєть дітей суворо заборонено приносити у дошкільний навчальний заклад кремові вироби (торти, тістечка), морозиво, напої у тому числі солодкі газовані води.

Для збереження апетиту не рекомендується годувати дитину вдома вранці, перед відвідуванням дошкільного навчального закладу.

Раціональне харчування в дошкільному навчальному закладі передбачає обов'язкове складання меню. Примірне двотижневе меню складається відповідно до сезонного період року та погоджується Управлінням Держпродспоживслужби в м.Сарни.


 

Примірне двотижневе меню складається з урахуванням забезпечення сезонними продуктами: свіжими (консервованими) овочами, фруктами (сухофруктами), соками. Як приправу та спеції в дошкільному навчальному закладі використовується лавровий лист. У харчуванні дітей забороняється застосування оцту, натуральної кави, напоїв з неї.

Частота та обсяг завозу продуктів харчування і продовольчої сировини до дошкільного закладу залежать від терміну їх реалізації та кількості дітей, які відвідують заклад. Частота завозу продуктів харчування до дошкільного навчального закладу становить: молоко 2,5% - 3 рази на тиждень, сир кисломолочний 9% - 2 рази на тиждень, сметана 20% - 2 рази на тиждень, , вершкове масло 73% - 1 раз на тиждень, яйця курячі - 1 раз на тиждень, м’ясо - 1 раз на тиждень, кури - 2 рази на тиждень, риба - 2 рази на тиждень, хліб білий та житній -3 разина тиждень. М'ясні страви готуються - 3 рази на тиждень, рибні - 2 рази на тиждень, сирні - 2 рази на тиждень.

Консерви м'ясні, рибні та овочеві можуть використовуватись як виняток при відсутності м'яса, риби, свіжих овочів, але тільки після термічної обробки при приготуванні перших та других страв.

Видача готових страв дозволяється тільки після зняття проби сестри медичної.

З метою охорони здоров'я і життя дітей видача готових страв здійснюється безпосередньо після закінчення їх приготування. Працівники груп у чистому санітарному одязі (халат, фартух, хустка), чистими руками доставляють їжу у групи лише у промаркованих, закритих кришками відрах і каструлях. Час видачі готових страв з харчоблоку повинен збігатися з графіком видачі їжі та режимами дня груп.

Загальне керівництво за організацією харчування в дошкільному навчальному закладі здійснює завідувач дошкільного навчального закладу.
Наказом дошкільного навчального закладу відповідальною особою за організацію харчування та додержання вимог санітарного законодавства у дошкільному навчальному закладі призначено сестру медичну старшу Тишкова А.Г., яка:
  • Забезпечує постійно організацію повноцінного та якісного харчування вихованців згідно із затвердженими нормами харчування.

  • Складає перспективне меню на два тижня, меню – розклад.

  • Контролює організацію харчування дітей у дошкільному навчальному закладі згідно вимогам «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах».

  • Забезпечує виконання грошових норм харчування дітей у дошкільному навчальному закладі.

  • Організує постійний контроль за якістю продуктів харчування, наявністю супроводжувальних документів на них.

  • Контролює вихiд, безпеку i якiсть страв (бракераж готової продукції, дотримання технологiї їx приготування страв.

  • Контролює санiтарний стан харчоблоку та всіх приміщень дошкільного навчального закладу, дотримання правил особистої гiгієни персоналу.

  • Проводить заняття з гiгiєни харчування й основ дитячого харчування, санiтарно - освiтню роботу, у тому числi бесiди щодо харчування дiтей у колективi та вдома (вечеря дитини вдома, харчування у вихiднi дні тощо).

  • Контролює режим харчування і гігієну харчування у дошкільному навчальному закладі.

  • ​ Працівники дошкільного навчального закладу, у тому числі харчоблоку, проходять медичні огляди два рази на рік.

Головним показником правильної організації харчування дітей у дошкільному навчальному закладі є: гарне почуття дітей, відсутність захворювань та високий показник відвідуваності.​

 

Вартість харчування дітей у дошкільному навчальному закладі з 01 лютого 2016 року становить:

 

Для дітей груп ранього віку - 18,00 грн., 
а саме : 7,20 грн. - бюджетні кошти; 10,80 грн. - батьківська плата

 

ПОРАДИ БАТЬКАМ ЩОДО ХАРЧУВАННЯ ДИТИНИ ВДОМА У ВИХІДНІ ДНІ

- Пам'ятайте, що діти мають їсти чотири-п'ять разів на день із перервою в 3-4 год. Не давайте дитині між прийомами їжі солодощі.

- Складайте дитячий раціон так, щоб він містив у достатній кількості білки, жири, вуглеводи, мікро- та макроелементи, а також вітаміни.

- Давайте дитині пити чисту воду. Соки або чаї не замінять її в раціоні дитини, на скільки корисними вони не були б.

- Урізноманітнюйте харчування дитини, адже його одноманітність призводить до зменшення кількості шлункового соку. Як наслідок знижується апетит та погіршується засвоєння їжі.

- Навчайте дитину раннього віку їсти самостійно.

- Діліть дитині молодшого дошкільного віку котлету та рибу на кусочки, але лише після того, як вона побачить готову страву.

- Навчіть дитину їсти м'ясо та рибу разом із гарніром.

- Завжди орієнтуйтеся на апетит дитини. Ніколи не годуйте дитину насильно. Пам'ятайте, що зниження апетиту може свідчити про захворювання дитини.

- Підтримуйте у дитини перед та під час їжі гарний настрій. Це важливий чинник для формування хорошого апетиту.

- Дотримуйтеся таких орієнтовних об'ємів готових страв для дітей віком від трьох до шести років:

Страви

Об'єм, г

Страви

Об'єм, г

м'ясні або рибні страви

70-100

фрукти, соки

80-100

гарніри

120-130

каші, овочеві страви

180-200

салати

40-50

супи, борщі, бульйони

150-200

чай, молоко, какао, кефір

150-180

хліб житній(на день)

50-60

компоти, киселі

120-180

хліб пшеничний(на день)

100-110

ХАРЧОВІ ОТРУЄННЯ.

ПРОФІЛАКТИКА ХАРЧОВИХ ОТРУЄНЬ.

Харчове отруєння виникає за вживання неякісної або несвіжої їжі, а також продуктів, строк придатності яких минув. Щоб не зіпсувати вихідних свят та уникнути харчових отруєнь, слід дотримуватися правил особистої гігієни, технології приготування страв, зберігання продуктів харчування та готових страв.

Дотримуйтеся правил особистої гігієни.

Привчіть дитину мити руки з милом перед кожним прийомом їжі. Мийте руки з милом перед приготуванням страв.

                                          Тримайте в чистоті кухонне приладдя.

Для миття кухонного посуду, плити, поверхні столу, раковини використовуйте мийні засоби, призначені саме для цього. Відро для сміття обробляйте дезінфікуючими засобами та тримайте із закритою кришкою.

Для приготування страв використовуйте тільки свіжі продукти.

Для вживання у свіжому вигляді фрукти, овочі, зелень протягом 10 хв. замочуйте у воді, підкисленій оцтом, а потім промивайте під проточною водою. Ліпше використовувати яблучний оцет у співвідношенні 3-4 столові ложки на 1 л води. Не вживайте продукти, термін придатності яких минув.

Використовуйте обробні дошки окремо

для сирих і готових продуктів. Це дасть змогу уникнути контакту цих продуктів між собою. Після використання дошку для сирих продуктів харчування обов'язково обробляйте мийними засобами, також можна обдати її окропом.

Дотримуйтеся правил зберігання готових продуктів харчування -

ковбасних виробів, сирів, хліба, консервованих продуктів тощо, — що зазначені на етикетці.

ЯК НЕ ДОПУСТИТИ ОТРУЄННЯ ХАРЧОВИМИ ПРОДУКТАМИ?

  • При приготуванні їжі необхідно звертати увагу на якість продуктів харчування.

  • У кожного продукту є свій строк зберігання. Особливо ретельно треба ставитись до використання в їжу продуктів, що швидко псуються: молочних, м’ясних, рибних.

  • Страви з м’яса та риби потрібно відразу використовувати в їжу.

  • В холодильнику м’ясо зберігають 5 діб, рибу і птицю – до 2 діб, яйця – до 3 тижнів, сметану – до 3 діб.

  • Щоб купити свіжі продукти, дивись на дату виготовлення, що вказана на упаковці.

  • Щоб визначити, чи свіжі яйця, необхідно помістити яйце в склянку з водою: якщо яйце лежить на дні – воно свіже; піднялось кінчиком вгору – йому 2-3 тижні і використовувати його можна лише в тісто; спливло вгору – викинь, воно – зіпсоване.

  • Можна отруїтись і хлібом. Запліснявілий хліб їсти недопустимо. Деякі види плісняви виробляють отруту.

  • Продукти, які можуть нести небезпеку в літній період: розрізаний кавун, вінегрет, гречана та манна каші, овочеві салати, розтале і знову заморожене морозиво.

 

Правильно зберігайте готові страви.

золюйте страви від потрапляння повітря - посуд накривайте кришками чи харчовою плівкою. Зберігайте страви за температури не вище +5 °С. Холодні готові страви зберігайте не більше 2-х діб, розігріту їжу - не більше 2-х год. Дотримуйтеся правил товарного сусідства - готові страви зберігайте в холодильнику окремо від сирих продуктів.

Вчіть дитину дотримуватися гігієни харчування.

Під час вживання їжі пам'ятайте про помірність та обмеження, тобто не змушуйте дитину спробувати всі страви, що є на столі. Не дозволяйте дитині вживати солодкі газовані напої та багато кондитерських виробів, особливо з кремом.

bottom of page