top of page

Консультативний пункт для батьків

Як підтримати дітей під час карантину?

    Зараз час величезних змін та потрясінь для всіх, зокрема і для дітей. Щоб впоратись із усіма викликами пандемії та карантину,їм потрібна наша доросла мудрість та підтримка.Подолання усіх цих труднощів - хоч і як це непросто,це нагода для нас стати ближчими,і нагода допомогти нашим дітям зростати,ставати добрішими,співчутливішими та сильнішими у випробуваннях.

    Як ми можемо це зробити?

 Щоб допомогти дітям нам спершу слід потурбуватись про себе. Бо якщо ми виснажені, знервовані і роздратовані - нам буде дуже важко підтримувати їх і давати відчуття захисту. Тому не забуваймо про базові кроки турботи про власний психологічний добробут.  

Спілкуватись на теми які хвилюють дітей. Дітям важливо що ми слухаємо і чуємо - їхні думки,питання, почуття. Дітям важливо,що ми ділимося теж свої думками,почуттями,питаннями. І дітям важливо що ми говоримо з ними чесно і зрозуміло,що ми будемо поруч,що ми можемо надати пояснення та підтримку і надію.

    Допомагати дітям зрозуміти чому важливий карантин і усі заходи які він включає та втілювати їх. Це дає дітям зрозуміти чому важливі ті чи інші дії і чому мають сенс певні обмеження. Це дає їм відчуття певного контролю ситуації та долучення до спільних дій щоб подолати пандемію.

    Бути прикладом для дітей не означає бути ідеальним - бо якщо ми помиляємось,чи робимо щось не так,ми стаємо гарним прикладом того,як уміти визнати помилку, попросити вибачення. Більшість життєвих навичок діти вчаться від нас,а не через лекції.

   Допомагати дітям в організації часу та плануванні власних дій. Звичайно все залежатиме від віку дитини та самоорганізації власне вас дорослих. Не чекайте що дитина почне працювати одразу без допомоги на все потрібен час.

Наповнюйте дні ресурсними активностями. Розділена радість є найкращим способом відновлення від стресу,джерелом енергії. Тому різного роду ігри та інші спільні ресурсні активності є дуже на часі. Читати разом книжки,гратись у хованки, дивитись.

Консультацію підготувала  практичний психолог ДНЗ Захарчук Тетяна

001.jpg

Як подолати дитячу агресію?

January 16, 2018

Методи та прийоми подолання дитячої агресії.
Причини прояву агресії в дітей можуть бути різними. Виникненню агресивних якостей сприяють деякі соматичні захворювання або захворювання головного мозку. Слід зазначити, що передусім велике значення має виховання в родині, причому від перших днів життя дитини. Соціолог М. Мід довела, що в тих випадках, коли дитину різко віднімали від грудей і спілкування з матір'ю ставало мінімальним, у дитини формувалися такі якості, як тривожність, підозрілість, жорстокість, агресивність. І навпаки, якщо спілкування з дитиною в родині відбувалося м'яко, дитину оточували турбота та увага батьків, ці негативні якості не розвивалися.

У дитячий садок з радістю

Прихід до дитячого садка - це перший серйозний самостійний досвід спілкування дитини з однолітками та дорослими. Адаптація дітей до дошкільного закладу завжди є психологічно найскладнішим періодом як для дитини так її батьків. Якщо врахувати  специфіку адаптаційного періоду й знайти правильний підхід до дитини, успішна соціалізація новачка у групі буде мякою.

Як зарадити сльозам новачка

October 17, 2017

Дитина не є плакат. Тож дорослі – батьки і педагоги – повинні подбати про те, щоб дитина приходила до дитячого садка без сліз, навіть уперше. Як цього досягти? Віднайти для кожного малюка той засіб, що полегшить його адаптацію до умов дитячого садка, які є новими для нього, не так вже й складно. Треба лише прагнути бачити перед собою дитину з усіма її індивідуальними особливостями, а вміння та умови, які допоможуть дорослим у цьому, з»являться обов’язково.

Батьківське виховання: типові помилки

December 17, 2017

Роль дитинства і той досвід, якого дитина набуває у своїй сімї під час виховання, складно переоцінити. Сімя для неї – взірець у всьому. Саме в сімї під впливом батьків у дитини формуються уявлення про навколишній свій, базові моделі індивідуальної і соціальної поведінки. Стратегії майбутнього дорослого життя. Однак помилки, які дорослі допускають під час сімейного виховання, не лише негативно позначаються на якості життя дитини, а також можуть зашкодити її розвитку, приректи на неуспіх.

Що потрібно знати, аби не ображати

October 31, 2016

Кожен з нас неодноразово проживав образу або спостерігав за скривдженою людиною. І хоча б раз у житті ображав когось або подумки відзначав, яким непривабливим є кривдник. Як саме розпізнати образу, а відтак і подолати її , аби вона,виплекана, не призвела до саморуйнування та психосоматичних розладів.

Please reload

Статеве виховання дитини

December 04, 2016

Розвиток гармонійної особистості дитини залежить від багатьох чинників, одним з яких є становлення її статевої сфери. Батьки відіграють основну роль у цьому процесі, оскільки саме вони опікуються питаннями статевого виховання і статевої соціалізації дитини.

Позитивні та негативні аспекти дитячої агресивності

January 06, 2017

Тож агресія — це інстинктивна природна сила людини: сила протесту, перетворення тощо. Неможливо ігнорувати її, обійти чи намагатися приховати. Тому людина має знати свою силу, її особливості та володіти навичками керування неє. Якщо вона не може цього зробити, то агресія впливатиме на її психіку, наприклад, у вигляді афективних проявів.

Первісток та друга дитина в сім”ї: чи безумовна любов

February 08, 2017

Коли в родині з”являється друга дитина – це, безсумнівно, велика радість для батьків. Та чи так само щасливо почувається первісток? Адже вся увага та любов батьків, як йому здається, відтепер належатимуть молодшому братику чи сестричці. Розглянемо, як слід діяти батькам, аби в старшої дитини не виникало ревнощів до малюка, і щоб її турбота про нього була природною та щирою?

Please reload

bottom of page