top of page

 Консультативний пункт

 для батьків та дітей, які виховуються в умовах сім’ї

Графік роботи

спеціалістів консультативного пункту:

 

Завідувач ДНЗ Кошкіна Діана Анатоліївна

Середа з 11.00 до 17.30 - загальні питання

Вихователь-методист Чинча Анжела Віталіївна

середа з 14.00 до 17.00 - питання розвитку дитини, освітньо-виховний процес.

Практичний психолог Захарчук Тетяна Миколаївна

середа з 12.00 до 15.00 - психологічна підтримка (консультування, діагностика, індивідуальна робота з дітьми)

Соціальний педагог Волкова Світлана Максимівна

середа з 13.00 до 17.00 – соціальна адаптація дитини в дитячому колективі, допомога сім’ї у вирішенні соціальних питань

Вчитель-логопед  Бортнік Ольга Василівна

середа з 14.00 до 17.00 – подолання мовленнєвих вад (консультування,  індивідуальна робота з дітьми)

Старші медичні сестри ТишковаАльона Григорівна,

                                      Жабчик Леся Анатоліївна

середа з 11.00 до 16.30 - питання щеплення, фізіологічного розвитку дітей, попередження та профілактика захворювань, загартування, харчування дітей дошкільного віку

 

Графік роботи

консультативного пункту для батьків

“Стежинка до школи”

 

Консультаційний день: кожного місяця, четверта середа

МЕТА:

 

забезпечення єдності і наступності сімейного та суспільного виховання, надання психолого-педагогічної допомоги батькам у підготовці дітей до навчання в школі, підтримка всебічного розвитку особистості дітей, які не відвідують дошкільний заклад

 

ЗАВДАННЯ:

* надання всебічної допомоги батькам  у забезпеченні умов для розвитку дітей, які не відвідують ДНЗ;

* надання консультативної допомоги батькам з різних питань виховання, навчання та розвитку дитини дошкільного віку;

* сприяння соціалізації дітей дошкільного віку, які не відвідують ДНЗ;

* надання допомоги батькам дітей 5-6 років, які не відвідують ДНЗ, у забезпеченні рівних стартових можливостей для навчання у школі;

* підвищення інформованості батьків з питань виховання, навчання, збереження та зміцнення здоров’я, які виховують дітей дошкільного віку вдома.

 

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ:

 

Освіта батьків – інформування батьків, спрямована на запобігання виникнення сімейних проблем і формування педагогічної культури з метою об’єднання вимог до дитини у вихованні з боку всіх членів родини, формування позитивних взаємин у родині.

Консультування (психологічне, соціальне, педагогічне) – інформування батьків про фізіологічні та психологічні особливості розвитку дитини, основних напрямків виховних впливів, подолання кризових ситуацій.

Соціальна адаптація дитини в дитячому колективі – розвиток у дитини навичок соціального поводження та комунікативних якостей особистості, запрошення дітей та батьків, які не відвідують ДНЗ до участі у святах, розвагах, заняттях старших груп.

Охорона життя та зміцнення здоров’я дітей - консультації по загартовуванню, профілактиці вірусних захворювань, рекомендації з правильного харчування та вітамінотерапії, пропаганда здорового способу життя, запрошення дітей та батьків, які не відвідують ДНЗ до участі у спортивних святах, у проведенні Тижня безпеки

                           Інтелектуальний розвиток дитини в сім’ї

 

         З появою дитини в родині молоді батьки весь свій час і сили намагаються віддати дитині. І це не дивно, адже діти – це величезна відповідальність. Дитині хочеться дати все найкраще. І не тільки в матеріальному плані. Всі батьки прикладають дуже багато зусиль, щоб їх малюк виріс максимально освіченою, розумною, ерудованою і талановитою людиною.

Однак не варто надмірно захоплюватися і «вантажити» малюка всілякими заняттями та курсами, оскільки кожному віку відповідає свій рівень інтелектуального розвитку дитини.

 
Що таке інтелектуальний розвиток дитини?

 

Варто почати з того, що психологи і педагоги постійно сперечаються між собою, що таке інтелектуальний розвиток дитини – це якась сума знань і умінь або здатність ці самі знання засвоювати і вирішувати нестандартні ситуації. Але в будь-якому випадку, потрібно розуміти, що інтелектуальний розвиток дитини не визначено заздалегідь: його можна прискорити, сповільнити або навіть зупинити на якомусь етапі (залежно від обставин).

 

Інтелектуальний розвиток дитини: основні правила.

Перше, що потрібно знати батькам: інтелектуальний розвиток дитини повинен відповідати її віку.

Ні в якому разі не варто вимагати від дитини більшого, ніж те, на що він здатний на даному етапі його життя. Не можна завантажувати весь вільний час малюка різноманітними гуртками і заняттями. У нього повинна залишатися достатня кількість годин для простих ігор вдома або на вулиці з друзями. Не потрібно боятися, що таким чином дитина отримає погані звички чи виросте не досить працьовитим. Навпаки, спілкування з іншими дітьми допоможе знайти своє місце в соціумі.

 

Правило номер два: не можна силою примушувати дитину чим-небудь займатися.

В іншому випадку у неї пропаде вся охота до вивчення предмету. Дитину потрібно правильно мотивувати, вміло зацікавлювати, щоб надалі малюк захопився цим самостійно. Для отримання такого ефекту батькам слід більше часу проводити з малюком: разом читати і грати. Важливо показувати приклад своєму чаду і бути для нього еталоном.

 

Третє правило: потрібно завжди підтримувати дитину.

До чого б виявляв або не виявляв інтерес ваш малюк – він повинен відчувати опору в особі своїх мами і тата. Рекомендується з самого початку створювати в сімї довірливу атмосферу розуміння і завжди її дотримуватися. Будьте впевнені, це дуже полегшить виховання дитини в підлітковий період.

 

Що потрібно для інтелектуального розвитку дитини?

Заохочуйте  активність дитини (зрозуміло, в межах можливого). Наприклад, заохочуйте його прагнення що-небудь розбирати, збирати, відкривати, закривати, ламати і лагодити – в процесі такої самостійної і захоплюючої діяльності дитина вчиться мислити, думати, проявляє кмітливість. Підберіть цікаве для обох (батька та дитини) інтелектуальне завдання і спробуйте разом його вирішити.

Тому,  якщо ви зацікавлені в інтелектуальному розвитку своєї дитини, направте його невгамовну енергію, бажання дізнатися якомога більше про навколишній світ в конструктивне русло. Адже діти дуже допитливі і активні, вони дуже швидко схоплюють і запам’ятовують нову, цікаву для них, інформацію.

 

Інтелектуальний розвиток дитини починається в родині: з простих ігор, з казок, які ви розповідаєте їй на ніч, з відносин між малюком і дорослим … Це відображається на його подальшому розвитку, способі мислення. Якщо уважно спостерігати за дитиною, в які сюжетно-рольові ігри він грає, можна визначити тип відносин сім’ї, в якій вона виховується. Тому всі дорослі своєю поведінкою повинні подавати малюку гідний приклад для наслідування. Так, у родині, де панує спокійна довірлива  атмосфера, де  не перешкоджають всебічному розвитку дитини, де кожен член сім’ї всіляко підтримує один одного, буде рости допитливий, розумний малюк.
Слід пам’ятати про головну умову розвитку інтелектуальних здібностей дитини – необхідно, щоб дитина отримувала задоволення, радість від самого процесу пізнання. Якщо ж малюк виконує якісь завдання з бажання отримати якусь нагороду, з послуху, зі страху бути покараним, то, звичайно, він засвоїть певні знання, але це не буде мати ніякого відношення до здібностей.

 


Як оцінити інтелектуальний розвиток дитини?

Кожного батька цікавить, а чи достатньо розвинена його дитина для свого віку? Чи немає у дитини яких-небудь порушень в інтелектуальному розвитку? … Відповіді на ці запитання можуть дати спеціальні тести  для визначення рівня інтелектуального розвитку дітей. Вони дають практично повноцінну інформацію, яка потрібна для того, щоб зрозуміти наскільки правильно і своєчасно проходить розвиток у малюків.

 

         Деякі тести для дошкільнят, які дозволяють оцінити інтелектуальний розвиток дитини.

         «Виріж фігурки». Ця методика дозволяє оцінити наочно-дієве мислення дитини. Завдання наступне: якомога швидше і точніше вирізати фігури, намальовані на папері. При цьому оцінюватися буде швидкість роботи і якість вирізаного.
         «Кому чого не дістає». Оцінка логіки, пам’яті дитини. Завдання: малюкові пояснюють, що зараз йому покажуть малюнок, на якому зображені предмети, кожному з яких чогось не вистачає. Те, чого не вистачає, зображено окремо. Дитина повинна якнайшвидше визначити, кому і чого не вистачає.
       «Що тут зайве?». Цей тест призначений для дітей 4-5 років, який допомагає визначити розвиток образно-логічного мислення. Дитині показують серію картинок з низкою предметів. Завдання: визначити, який предмет на малюнку зайвий.

 

         Варто поставити наголос на те, що кожен малюк індивідуальний. Якщо тест не дав бажаних результатів -  засмучуватися не варто. Деяким дітям, в силу своєї генетики і особливостей, може знадобитися трохи більше часу для інтелектуального розвитку і пізнання навколишнього світу. Це абсолютно нормально і природно.

         Як можна частіще грайте з дитиною в прості розвиваючі ігри, читайте разом цікаві пізнавальні казки, займайтеся з нею різними видами творчості. Все це якнайкраще позначиться на інтелектуальному розвитку і допитливості вашого малюка. Успіхів!

bottom of page