Психологічні зустрічі з помічниками вихователів
Як відомо, у вихованні дрібниць не буває. Окрім вихователів і спеціалістів, які мають педагогічну освіту, безпосередньо з дітьми працюють і помічники вихователів. Нині в умовах особистісно орієнтованого освітнього процесу основне завдання педагогів - навчити дітей самостійно задовольняти свої потреби, реалізовувати задуми, жити в злагоді з довкіллям і самим собою. При цьому помічник вихователя є активним субєктом педагогічного процесу.
Варто зважати й на те, що помічники вихователів - найбільш соціально незахищена група працівників: велике навантаження й невисока заробітна плата є основними причинами плинності кадрів, що створює додаткові труднощі в організації роботи на місцях, у житті дітей групи й кожної дитини зокрема.
З огляду на окреслені причини ця категорія працівників потребує особливої уваги до своєї практичної діяльності, розуміння та професійної підтримки, а також залучення до комплексу просвітницьких заходів як з боку вихователя - методиста, так і з боку практичного психолога дошкільного навчального закладу.
Отже, просвітницька робота практичного психолога з помічниками вихователів покликана полегшити роботу цієї категорії педагогічних працівників, зробити комфортною їхню взаємодію з усіма учасниками освітнього процесу та запобігти професійному вигоранню.